رفتن، رسیدن است...
 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
آیا فتنه ای دیگر در راه است؟
 
دوستان حتما این مصاحبه رو وقت بزارید و مطالعه کنید.از اوضاع حال بتونید یه تحلیل درست وحسابی داشته باشید

مقدمه

اواخر بهار سال قبل بود که با هدف بررسی ابعاد ناشناخته  فتنه های آینده علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، موفق به مصاحبه با آقای متولیان شدیم و نتایج حاصل از آن گفتگوی مفصل با عنوان "آیا فتنه ای دیگر در راه است؟" تقدیم خوانندگان گردید که با استقبال و بازتاب گسترده  آن در بین اصحاب رسانه نیز مواجه بودیم.
از آقای متولیان قول گرفته بودیم که در سالگرد گفتگو (در تیر ماه 94) نیز بخش دیگری از قرائن و شواهد و اطلاعات مرتبط با فتنه  آینده را به رشته  تحریر در آوریم که این کار به لطف خدا در موعد مقرر انجام شد ،
لیکن در این ایام به دلیل اولویت مباحث هسته ای ،موضوع به تاریخ دیگری موکول گردید. لذا در آستانه کودتای 28 مرداد خدمت دکتر متولیان رسیدیم تا این گفتگو را پی بگیریم.
 
 
 
 
چکیده
 
سابقه تلاش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران به شیوه  جنگ نرم ، از سوی شیطان بزرگ و با همکاری هم پیمانان آمریکا به ویژه دولت های اروپایی ، به سال های پایانی جنگ تحمیلی باز می گردد. مراکز تحقیقاتی آمریکایی با بررسی نوار پیروزی های پی در پی رزمندگان شجاع ایران ، ضمن تجزیه و تحلیل ویژگی های اختصاصی رزمندگان شیعه ایرانی به عنوان عوامل اصلی پیروزی ، به بزرگ ترین اشتباه استراتژیک غرب در انتخاب منطقه  نبرد پی برده و به این نتیجه رسیدند که علاوه بر سه بعد و ویژگی منحصر به فرد شیعیان شامل:
1– امید به مهدویت و آینده  روشن و تسخیر ناپذیری
2–عشق به امام حسین و آرزوی شهادت  عاشورایی و فنا ناپذیری
3–تقلید و ولایت پذیری و تأثیر ناپذیری از دشمن
،مهم ترین علت پیروزی ایران ، انتخاب کشور عراق برای نبرد با ایران بوده است که کربلا به عنوان قبله  قلبی شیعه در آن جا قرار دارد.
جمع بندی حاصله ، شیطان بزرگ را به فکر تغییر در مدل براندازی ایران انداخته و حاصل تحقیقات مراکز مطالعاتی آمریکایی بر روی ایران منتج به تدوین پروژه  براندازی نرم ، متأثر از مدل های براندازی در شوروی سابق ، نیکاراگوئه ،اوکراین ، گرجستان ، لهستان و... با عنوان "پروژه  2020" گردید که در سه مقطع 10 ساله و جمعاً 30 ساله طراحی شده و تا کنون دو مرحله از این پروژه با ناکامی غرب و فتنه گران داخلی مواجه شده است.
گفتگو با دکتر متولیان را درباب موج سوم براندازی نرم در لابه لای سئوالات زیر پی می گیریم:
 
رسالت :با توجه به مصاحبه سال قبل با عنوان "آیا فتنه ای دیگر در راه است؟" مناسب است که به منظور آماده شدن ذهن خوانندگان مرور اجمالی و مختصری از گفتگوی پیشین ارائه فرمایید.

متولیان :بر اساس نتایج تحقیقات میدانی یک تیم زبده متشکل از پاتریک کلاوسون ، فرانسیس فوکویاما ، کنت تیمرمن ، ساموئل هانتینگتون و... تجزیه و تحلیل و بررسی های صورت گرفته در مراکز پژوهشی و تحقیقاتی ، که منجر به تدوین دکترین جدید آمریکا برای براندازی جمهوری اسلامی ایران از طریق "جنگ نرم" شد؛ پروژه 30 ساله ای را با عنوان "پروژه  2020 " تهیه و در قالب سه مقطع 10 ساله برای سال های 78 و 88 و 98 در دستور کار خود قرار دادند. 
این پروژه  30 ساله بر ریل گذاری در حوزه های سیاسی امنیتی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی تاکید دارد. در هر کشوری وقتی نظام سیاسی تغییر می کند که چهار نظام مشتمل بر : 1– نظام سیاسی  2– نظام اقتصادی  3– نظام فرهنگی  4– نظام اجتماعی با هم سقوط نموده و دگرگون شود و بر این اساس استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ (با توجه به تأثیر قطعی انقلاب اسلامی بر شکل و ساختار آینده  سیاسی جامعه  جهانی) با هدف پیشگیری از سقوط امپراتوری قانون مند شده  سلطه ، در پروژه  2020 برای نابود کردن این 4 نظام برنامه ریزی نموده است.
 
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در آذر ماه سال 68 (حدود 6 ماه بعد از قبول مسئولیت ولایت امری مسلمین) پرده از این پروژه برداشته و فرمودند: "این ها راجع به اسلام ، کارشناس و متفکر دارند که می نشینند و در باره  ملت ها و اندیشه ها و روحیات و مذاهب گوناگون پرونده هایی درست می کنند و در مراکز فرهنگی و تحقیقاتی و جاسوسی خود ، تمام آن پرونده های آرشیو شده را دوباره مطرح می کنند و کارهای تحقیقاتی جدید انجام می دهند ؛ این که می شنویم که در اسرائیل سمیناری تحت عنوان «شناخت اسلام و تشیع در ایران» برگزار می شود ، به همین معنا و در همین جهت است. در بسیاری از جاهای دنیا سمینارها و جلسات تحقیقاتی ، توسط دنیای غرب و استکبار تشکیل می شود و تزهای گوناگونی برای بازنگری به اسلام مطرح می گردد. استکبار همه  وجودش را در جهت اداره  مطلوب خودش به کار می گیرد و کاملاً با فکر حرکت می کند و جریانات جهانی را هدایت می نماید تا محفوظ بماند چون می داند که اگر فکر و پیش بینی و آینده نگری نکرده و اگر آمار نداشته باشد ، ضربه خواهد خورد. عالی ترین و متمایز ترین دستگاههای فکری در اختیار استکبار است ، این ها از 15 یا 20 سال قبل برای مسائل بلند مدت سرمایه داری ، فکر و طراحی می کنند و نقشه می ریزند تا در آینده ، دقیقاً بیست سال دیگر از آن جواب بگیرند."
 
تأسف بار این جاست که علیرغم گذشت بیش از دو دهه از پروژه  2020 و با توجه به این که شاهد دو مرحله از آن پروژه ، در سال های 78 و 88  بوده ایم ، هنوز بسیاری از نخبگان و خواص که وظیفه شناخت و مقابله  با آن را دارند ، از این پروژه  بسیار خطرناک بی اطلاع بوده و تأسف بارتر این که بسیاری از دست اندر کاران در حوزه  سیاست و برخی جناح ها و احزاب سیاسی به این پروژه اعتقاد و باور ندارند و مصیبت و بلا از آن هم بالاتر ، که برخی از سیاسیون و احزاب سیاسی خواسته یا ناخواسته در چنبره  این پروژه ، گرفتار شده و متأسفانه به جای توبه و عذر خواهی از پیشگاه خداوند و مردم و تلاش برای جبران گذشته  ننگین خود ، کماکان بر حفظ ارتباط با براندازان خارجی تاکید ورزیده و خود را برای انجام وظایف محوله در مرحله  بعدی براندازی آماده می کنند.

رسالت :با توجه به این که تمامی طرح های براندازی در کشورهای مختلف  در همان مرحله نخستین به پیروزی رسیده ، جنابعالی علت اصلی شکست پروژه   براندازی در ایران را در سال های 78 و 88 چگونه ارزیابی می کنید؟

متولیان :تجربه براندازی مخملین و انقلاب های رنگین به سبک غرب ، که در کشورهای  نیکاراگوئه ، شوروی سابق ، 
اوکراین ، گرجستان ، لهستان ، و... در همان مرحله  نخستین به ثمر نشسته و نظام سیاسی کشور های هدف مطابق با مدل طراحی شده ، به صورت بنیادین تغییر یافت و دیگر نیازی به انجام مراحل بعدی نبوده در مورد ایران به دلایل متعدد از جمله موارد زیر در مراحل اول و دوم طرح براندازی جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شد:
1 - پیشینه  فرهنگی ایران زمین و بد بینی مفرط ایرانیان به غرب
2 - عامل مذهبی و مشخصاً اعتقاد به مهدویت و عاشورا و کربلا
3 –قدرت ولایت و رهبری نظام
4 - باورها و اعتقاد قلبی مردم به نظام و ولایت فقیه
5 – قدرت روحانیت و بسیج در بیدار سازی مردم و خنثی کردن توطئه ها
6 –خاطرات تلخ مردم از دخالت های آشکار و پنهان غرب در امور داخلی ایران و....
 
رسالت :به طور کلی مرحله  سوم براندازی را چگونه می بینید؟

متولیان :هم اینک قرائن وشواهد بسیاری بر تلاش دشمنان بیرونی با استفاده از عوامل و منابع داخلی خود ، برای انجام مرحله سوم فتنه  براندازی نظام با بهره گیری از تجربه  مراحل قبلی و به صورت فتنه ای مرکب دلالت می کند.
این شواهد و قرائن نشان می دهد ، فتنه جویان و افراطیون اصلاح طلب با حمایت سرویس های جاسوسی خارجی در صدد تحمیل فتنه ای پیچیده ، چند لایه و مرکب بوده و این بار به عکس دو مرحله قبلی که بر ترویج خشونت و اغتشاش و بحران های اجتماعی استوار بود ، خود را برای براندازی قانونی از طریق واداشتن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به قبول اعمال تغییرات در متن قانون اساسی آماده می کنند.
در فتنه های پیشین از اراذل و اوباش در کف خیابان ها استفاده شد و به پاره کردن عکس حضرت امام خمینی سلام الله علیه و جسارت به مقدسات دینی و حتی دستگاه حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام کشیده شد  ، اما دشمن در فتنه  88 نقاط ضعف خود را شناخته و فهمیده که وقتی به حضرت امام ره جسارت می شود و وقتی به حضرت آقا جسارت می شود ، مردم یک پارچه به پا می خیزند؛ به همین دلیل در فتنه  آینده پاره شدن عکس امام را نخواهیم داشت ،بلکه برعکس احترام  به حضرت امام و ولایت فقیه تحریف شده رمز عملیاتی فتنه  آینده است.

رسالت :آیا این تحلیل دشمنان بیرونی در مورد اقتدار و توانمندی بسیار بالا و استراتژیک ولایت فقیه به عنوان علت العلل  شکست های پی در پی طرح های براندازانه و ضرورت تغییر استراتژی و اتخاذ تاکتیک های جدید مبتنی بر تغییر قانون اساسی جمهوری اسلامی را افراطیون و فتنه گران داخلی هم قبول دارند یا نظریه ای متفاوت از نگاه های بیرونی ارائه می دهند؟

 
متولیان:بله تقریباً در کلیات بسیار شبیه هم بوده و برتغییر تاکتیک ها  و استفاده از ظرفیت های ناشناخته در داخل نهادهای دینی و از جمله مهم ترین آنها یعنی حوزه های علمیه تاکید دارند. واقعیت این است که با خلق حماسه  عظیم 9 دی و پراکنده شدن اطراف فتنه گران، یکی از همین فتنه گران در تحلیل ناکارآمدی طرح های براندازانه  فتنه گران ، با یک چرخش 180 درجه ای مواجه شده و می گوید اصلاح طلبان (فتنه گران) به این باور قطعی رسیده اند که گسست رابطه مردم با روحانیت و به ویژه با شخص (حضرت امام) خامنه ای به عنوان یک انسان مهذب و متقی -و واسطه  فیض رحمانی حضرت ولی عصر (عج)- ، ناممکن بوده و در اکثر موارد نتیجه  عکس داده است، به همین دلیل در برنامه (بخوانید فتنه )  جدید ، ضمن قطع امید از مردم به عنوان پیاده نظام خود در مرحله  شروع فتنه ،بر ورود در لایه های حوزه های علمیه و بهره گیری از ظرفیت های روحانیت تأکید می گردد. به این ترتیب ، اصحاب فتنه به خوبی در یافته اند که هر حرکت و برنامه ای که به رابطه  مردم با روحانیت و اصول اساسی مکتب شیعه (اعتقاد به امام زمان عج و کربلا و امام حسین علیه السلام) لطمه وارد کند ، لزوماً محکوم به شکست خواهد بود ، به همین دلیل در حرکت جدید خود بنا دارند مستقیماً و از طریق به کار گیری فتنه های چند لایه و مرکب و از درون روحانیت شیعی ، نظام را وادار به تسلیم نمایند.

رسالت :به استفاده  فرصت طلبان از ظرفیت حوزه های علمیه اشاره کردید ؛ منظورتان به طور اخص از این ظرفیت ها چیست یا بهتر است این گونه سئوال را مطرح کنیم که منظور فتنه گران از ظرفیت حوزه های علمیه چیست؟ و آیا اصولاٌ برای این مطلب قرینه و شاهدی هم وجود دارد؟

متولیان :در کنارشواهد متعدد براین مدعا ، فرمایشات مقام معظم رهبری بهترین دلیل است ؛ در سال 89 و یک سال بعد از فتنه  سبز اموی ، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، طی سفری استثنایی و 10 روزه به قم ، همه  توجه ها را به قم و خود جلب نمودند.( تا کنون و پس از آن هیچ گاه سابقه نداشته  که معظم له بیش از 5 روز سفر داشته باشند.) حضرت آقا در این سفر استراتژیک و بسیار مهم ضمن دیدار با آیات عظام تقلید و مردم و نخبگان و مسئولین استانی ، پرده از سناریو و استراتژی جدید دشمنان بیرونی و فتنه جویان داخلی برای مقابله با انقلاب اسلامی برداشته و به عنوان نتیجه و حاصل این سفر 10 روزه فرمودند: "همان گونه که انقلاب از قم و حوزه  علمیه آغاز شد ، قرار است که آنتی تز انقلاب را نیز از قم آغاز کنند". فرمایشات امام خامنه ای (اگر چه 5 سال است که مورد کم لطفی و بلکه بی توجهی نخبگان و خواص جامعه قرار گرفته است) ، به عیان و آشکارا از توطئه  جدیدی پرده بر می دارد که در آن ، به عکس دو فتنه  قبلی ، در بدو امر از اراذل و اوباش خیابانی و اغتشاش و آشوب خبری نیست ، بلکه فتنه و منازعه  اصلی در کانون دین و انقلاب یعنی حوزه های علمیه شکل گرفته و در قدم های بعدی با مردمی مواجه خواهیم شدکه (نه به شکل اوباش گری بلکه به شکل خوارج که بر پیشانی آنان داغ عبادت نقش بسته و تعریف دیگری از دین دارند) به دفاع از خط فکری منبعث از حوزه ، وارد میدان مبارزه خواهند شد.

رسالت :نزدیک شدن فتنه گران به حوزه های علمیه برای تعقیب اهداف خود ، آیا ممکن است برای آنان نتایج عکس به همراه داشته و همین نزدیکی ، سبب تغییر بنیادین و اصلاح اندیشه  آنان شود؟

متولیان :از آن جا که اساس این طرح در بیرون از کشور و به خصوص در کشور اَنگلستان طراحی شده است ، بروز تغییرات در اندیشه  فتنه گران منطقی و معقول به نظر نمی رسد ، بلکه باید گفت جریان برانداز در بررسی علل شکست خود در مراحل پیشین متوجه غفلت از روحانیت و حوزه های علمیه  شیعی شده و بر این باور است که اسلام مورد نظر انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر فرهنگ تشیع که به عنوان اسلام ناب محمدی یا اسلام (امام) خمینی سلام الله علیه از آن یاد می شود بر سه پایه زیرین استوار است : 
1 – حوزه های علمیه  شیعی به عنوان پایگاه اصلی تفکر شیعه  
2 –ولایت فقیه به عنوان رکن اصلی استقرار حاکمیت اندیشه  شیعی 
3 – مردم به عنوان قاعده  حکومت اسلامی که از آن تحت عنوان امت امام یاد می شود.
طراحان فتنه  آینده از میان سه رکن فوق الاشاره ، این بار رکن اول یعنی حوزه های علمیه به عنوان پشتوانه  علمی و عملی حرکت و رستاخیز شیعه را هدف گیری کرده اند و از آن جا که در حوزه های علمیه به صورت هدفمند به دنبال روحانیونی می روند که به انحاء مختلف با ولایت فقیه زاویه دارند ، وقوع احتمال فوق الذکر تقریباً صفر به نظر می رسد.

رسالت :به نظر می رسد ورود در حوزه های علمیه ، بدون مقدمه و برنامه ریزی قبلی تا حدود زیادی با شکست مواجه شود ، به نظر شما برنامه فتنه گران برای ورود به حوزه های علمیه چیست؟

متولیان :قطعا همین طور است ، پس از شکست فتنه گران در فتنه  سبز اموی در سال 88 ، مقدمات ورود فتنه گران به حوزه ها فراهم شد و کانون اصلی این مقدمه در داخل دولت دهم شکل گرفت . یکی از مهم ترین مقدمات فتنه  مرکب سوم برای ورود به حوزه های علمیه ، جریان انحراف موسوم به جریان مشاییسم است که با پوشش دین و امام زمان عج و به عنوان نزدیک ترین فرد به احمدی نژاد پا به عرصه  وجود گذاشته و پیش از دولت احمدی نژاد هیچ رد پایی از این جریان سیاسی پیدا نمی شود ، این جریان محصول دو فتنه  قبلی است و مدل به روز شده کارگزاران سازندگی و جبهه  مشارکت است. دو جریان سیاسی قبلی خواسته یا ناخواسته (و قاصر یا مقصر) در راستای انهدام نظام های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی  و به عنوان مقدمه  دو فتنه  قبلی ایفای نقش نمودند.

رسالت : با توجه به اختلاف  ماهوی سیاسی و فکری دولت دهم با جریان اصلاح طلبی ، چگونه می توان حضور جریان برانداز در دولت دهم را توجیه نمود؟

متولیان :پس از فروکش کردن التهاب های ناشی از فتنه 88 ،جریان برانداز بیرونی ، با استفاده از ظرفیت های پنهان و آشکار خود در کشور ، وارد عمل شده و پس از پی ریزی مقدمات اندیشه  انحرافی در بدنه دولت دهم ، به شکل عملیاتی از سال 1390 با هدایت دفتر محلی سازمان سیا در دبی موسوم به "دفتر دبی" و نفوذ در بدنه  دولت دهم، چند وظیفه  مهم و پایه ای را بر عهده می گیرد:
1 – محاصره  فکری احمدی نژاد و مرز بندی وی با جریان اصولگرایی و ایجاد زمینه های تنفر از وی در بین جناح های سیاسی.

2 – طرح ریزی یکی از پیچیده ترین پرونده های فساد اقتصادی کلان در درون مجموعه  ریاست جمهوری و زیر گوش احمدی نژاد پاکدست. البته این طرح اگر چه در زمان احمدی نژاد دنبال می شد لیکن برای مقطع بعد از سال 92 و دوران ریاست جمهوری یازدهم صورت می پذیرفت 
و در تحقق مرحله  سوم براندازی نقش کلیدی ایفا می نماید. همچنان که ملاحظه می شود هم اینک بحث داغ فساد اقتصادی دولت دهم یکی از ابزارهای مهم برای حمله به اصولگرایان به شمار رفته و جریان فتنه از موضوع فساد اقتصادی دولت دهم بیشترین بهره را در جهت تطهیر فسادهای سیاسی و فرهنگی بی شمار دوره اصلاحات و سران فتنه  سبز اموی ، برده و در صورت عدم مدیریت صحیح این موضوع از سوی نهادهای قضائی ،امنیتی و اطلاعاتی ذیربط ، حتی امکان بهره برداری و فشار بیشتر بر نظام در بازگشت سران فتنه به حاکمیت ، 
دور از ذهن نیست.
امروز هیچ کس از ریشه یابی مفاسد اقتصادی در دولت دهم سئوال نمی کند و صرفا به بزرگ نمایی و موج انتشار اخبار مربوط به فساد اقتصادی در دولت قبلی بدون ورود به فسادهای اقتصادی دولت های پیشین و مقایسه کمی و کیفی و ریشه ای ، بسنده می شود.
     
3 – استفاده از ظرفیت های موجود در حاکمیت مثل دفتر ایرانیان خارج از کشور برای توجیه سفر به خارج از کشور و اخذ تماس با اپوزیسیون خارج نشین. خوب است به یاد بیاوریم که بعد از فتنه  88 مقام معظم رهبری فرمودند "در حوادث اخیر چشم نظام بینا و بیدار نبود" و وزیر اطلاعات وقت در اسفند ماه 88 به غفلت وزارت از این فتنه اذعان می نماید.
سئوال جدی امروز این است که با توجه به این که در دو فتنه  78 و 88 متأسفانه چشمان نظام (دستگاه اطلاعاتی) بینا و بصیر نبود ، آیا این احتمال وجود ندارد که خدای ناکرده ، در فتنه  بعدی هم شاهد غفلت دستگاه اطلاعاتی نظام از فتنه گران باشیم.

4 – فتنه گری و ایجاد اختلاف بین اصولگرایان با هدف شکست اصولگرایان در انتخابات 1392 . باید اذعان نماییم که جریان برانداز ، این وظیفه را به بهترین وجه ممکن انجام داده تا جایی که به جرأت می توان گفت مهم ترین عامل و علت اصلی پیروزی جناب آقای دکتر روحانی در انتخابات 92 بروز اختلاف بین اصولگرایان بوده  و بسیاری از صاحب نظران بر این باورند که بیش از نیمی از آرای جناب آقای روحانی متعلق به اصولگرایان است.

رسالت :این طور که می فرمایید ظاهراً محور اصلی جریان برانداز در حوزه های علمیه ، ایجاد محفلی بزرگ از مخالفان ولایت فقیه است ، اگر موافق باشید قدری در خصوص نحوه  تجمیع مخالفان ولایت فقیه توضیح دهید.
 
متولیان :در حوزه های علمیه امروز 4 مکتب فکری نسبت به ولایت فقیه وجود دارد:
1 – معتقدین به ولایت مطلقه  فقیه و پیروان مکتب امام خمینی سلام الله علیه که اکثریت قاطع حوزه را به خود اختصاص داده است.
2 –کسانی که ولایت فقیه را از ریشه قبول ندارند مانند انجمن حجتیه.
3 – کسانی که می گویند همان طور که قبلاً ماهواره نبوده ولی حالا که هست باید حکمش را کشف و صادر نماییم ، ولایت فقیه هم از مواردی است که فعلاً وجود دارد و باید حکمش را بدهیم ، لیکن این ولایت مطلقه نبوده بلکه مقیده است. این عده خود به دسته های جزیی دیگری تقسیم می شوند.
4 – کسانی که ولایت بر مهجورین را فقط قبول دارند.

رسالت :اگر موافق باشید قدری عینی تر به پروژه  براندازی آینده ، یا همان "پروژه  2020" بپردازیم و به اصطلاح از حواشی گذشته و وارد متن پروژه شویم . شما در تبیین مقدمات این پروژه از پیچیدگی و مرکب بودن براندازی آینده صحبت کردید ، لطفاً در مورد پیچیدگی این پروژه قدری توضیح دهید. 

متولیان :قرائن و شواهد زیادی وجود دارد که به خوبی نشان می دهد موج سوم فتنه بر اساس سه حلقه  اصلی و تعدادی حلقه  فرعی و پشتیبان بنا نهاده شده است. این حلقه ها اگر چه مستقل از هم عمل می کنند ولی در واقع در عین استقلال ، نسبت به یکدیگر هم پوشی
 کامل داشته به طوری که وجود یک فرماندهی خارجی پنهان و به اصطلاح نخ تسبیح شیطانی این حلقه ها ،آنان را در طول یکدیگر در فتنه 98 قرار داده است. توجه به این مطلب بسیار ضروری است که اساساً برخی از حلقه های فتنه  سوم مانند حلقه  تشیع لندن نشین 
از همان سال 68 شروع به فعالیت و یار گیری کرده  و برخی از حلقه های فرعی به عنوان ایجاد بستر های فتنه  بزرگ ، از همان سالهای 88 به بعد فعالیت خود را آغاز کرده و برخی دیگر نیز در 2 سال اخیر و در دولت تدبیر و امید در مسیر تصرف سنگر مجلس دهم در حال اجراست.
 
رسالت :به نظر می رسد مدیریت چنین فتنه  بزرگی ، کار بسیار مشکلی باشد ، سئوال مهم این است که کسانی که در اداره  یک فتنه
ساده ناموفق بوده اند چطور می خواهند یک فتنه  بزرگ را اداره کنند؟
 
 
متولیان :ناگفته پیداست که تمامی فتنه های براندازی در کشور های مختلف و از جمله ایران ، با هدایت سرویس های اطلاعاتی بیگانه و به ویژه شیطان بزرگ و عوامل داخلی آنان صورت گرفته و مشخصاً در مورد ایران؛ علت شکست فتنه گران پیچیدگی و یا سادگی فتنه های پیشین نبوده ، بلکه یکی از علل مهم شکست آنان بی توجهی به نقاط قوت نظام سیاسی و مردم ایران بوده است . تجربه  دو فتنه  پیشین مبتنی بر سناریوی "فشار از پایین ، چانه زنی در بالا" به براندازان نشان داد که این سناریو در ایران به دلایل متعدد از جمله موارد زیر فاقد کارایی است :
1 – نفوذ روحانیت و در صدر آن ولایت در بین مردم ایران. 
2 – فرهنگ دینی مردم ایران بر اساس تقلید بنیان گذاری 
شده است.  
3 – رابطه  ویژه  شخص حضرت امام خامنه ای با مردم که به دلیل مراتب تقوایی ایشان سخنانش در دل مردم فوری اثر می کند و به همین دلیل افراد ناراضی نیز به ندای او لبیک  می گویند. 
4 – وجود تشکیلات معظم و سازماندهی شده  بسیج که به دلیل حضور در متن مردم ، از نفوذ بسیار بالایی برخوردار بوده و به راحتی بحران ها را کنترل و هدایت می کند.

رسالت :جریان برانداز چگونه می خواهد بر نقاط قوت نظام به عنوان مشکل اساسی خود غلبه کند؟
 
 
متولیان : براساس جمع بندی مذکور ، طراحی مدل جدید براندازی در ایران به مسئول سابق میز سوریه در پنتاگون که در مورد مسائل ایران نیز از اشراف بسیار خوبی برخوردار بود محول گردید. وی با بررسی نقاط ضعف و قوت روحانیت و دو فتنه  قبلی و با بهره گیری از دیدگاههای متفاوت در حوزه های علمیه  شیعی ، پروژه  مرکب وچهار مرحله ای 
زیر را با هدف تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق تغییر قانون اساسی پیشنهاد داده است:
 
1- فشار سیاسی از بالا ، فشار اجتماعی از پایین. در این مرحله حلقه های سه گانه ، با تصرف میکروفیزیک قدرت ، 
فشار سیاسی خود را از طریق مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی به نظام با تکیه بر فشار های اجتماعی از سوی اقشار اجتماعی و قومیت ها وارد خواهند کرد.
 
2- فشار امنیتی از پایین ، چانه زنی در بالا. در این مرحله صحنه  منازعه و امتیاز خواهی به کلی واژگون شده و با تکیه بر تحرکات و فشار امنیتی اسلام سلفی و تکفیری در استان های سنی نشین از یک سو و فشارهای طرفداران تشیع لندن نشین و ضد ولایت فقیه در حوزه های علمیه از سوی دیگر قدرت چانه زنیرا در بالا تقویت می کنند.

3- فشار بین المللی از بیرون و فشار امنیتی از پایین ، چانه زنی در بالا. در مرحله  سوم ، موضوع خواسته های داعش ایرانی در پوشش حقوق اهل سنت ایران به یک موضوع بین المللی تبدیل و با هدایت سرویس های جاسوسی بیگانه و حمایت تند روها و افراطیون و فتنه گران ،
پای شیطان بزرگ و بیگانگان به مناقشات داخلی ایران باز شده و با فشار مضاعف غرب به جمهوری اسلامی ، میدان عمل جریانات سلفی و تکفیری تقویت شده و به تحرکات خود افزوده و قدرت چانه زنی در بالا را به شدت افزایش خواهند داد.

4- تسلیم شدن رهبری و تشکیل کمیته  تغییر قانون اساسی و اعمال خواسته های روحانیون بی اعتقاد به ولایت فقیه ، اهل سنت ، اقوام و مذاهب و... 
 
5-  انجام مرحله  نهایی براندازی با دخالت بیگانگان در اعمال تغییرات مورد نظر در قانون اساسی و تغییر بنیادین نظام اسلامی به یک جمهوری همسو با غرب و یا شبیه نظام های موجود در منطقه نظیر عراق و افغانستان.

رسالت :با این فرمایش جنابعالی چنین می توان نتیجه گرفت که اولین حلقه  فتنه  مرکب بعدی در داخل حوزه و مبتنی بر اعمال فشار بر نظام و صدر آن یعنی ولایت فقیه شکل خواهد گرفت ، اگر چنین است در این خصوص نیز توضیح دهید؟
 
 
متولیان :از فردای شکست فتنه گران در سال 88 جریان سیاسی حامی فتنه با بهره گیری از تجربه  جداسازی مجمع روحانیون از دل جامعه  روحانیت ، پروژه ای را با عنوان "پروژه آیت الله سازی" از بین روحانیون مخالف ولایت فقیه و در راستای ترویج اسلام سکولار در متن نظام اسلامی را در دستور کار خود قرار داده و طی 7 سال گذشته موفق به سازماندهی بیش از 250 روحانی مجتهد جوان که در مورد ولایت فقیه نظریات متفاوتی دارند شده است. این جریان که در حال حاضر فاقد هویت سیاسی و نام مشخص هستند در حقیقت نسخه  به روز شده  همان "مجمع روحانیون مبارز" است که به مقتضای شرایط زمانی و محیطی به صورت بی نام و تحت حمایت پنهانی برخی از رجال صاحب نام کشور ، در حال شکل گیری هستند. گفته می شود در صورت 
شکل گیری این جریان سیاسی ، باعث بروز مشکلات بسیار زیاد برای نظام خواهند شد.
 این روحانیون که همگی زیر پرچم فلسفه  سید حسین نصر وحدت و اشتراک نظر دارند ، قرار است در گام نخست با پنهان کردن اعتقادات خود نسبت به ولایت فقیه و عبور از فیلتر شورای نگهبان ، در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه سال جاری به عنوان نامزد انتخاباتی شرکت کرده و با هزینه  بسیار زیاد (که این هزینه از سوی غرب و به ویژه اَنگلستان و شیطان بزرگ تامین می شود) و با تبلیغات ویژه ای که قرار است با پول های کلان پنهانی ستاد فتنه  بزرگ ، برای آنان صورت پذیرد ، وارد مجلس خبرگان شده و تغییرات اساسی در مورد ولایت فقیه در قانون اساسی را در دستور کار خود قرار دهند. به واقع این پروژه اولین حلقه از حلقات اصلی موج سوم براندازی با عنوان "حلقه  اسلام سکولار"است که در کنار حلقه های اصلی و فرعی بعدی عمل می نمایند.
این ظن وگمان آن جایی قوت می گیرد که یکی از عناصر سیاسی متنفذ در نظام ، در گفتگو با یکی از روزنامه های زنجیره ای ، خواسته یا ناخواسته پرده از این بازی شیطانی برداشته و با آشکارسازی بخشی از این طرح می گوید; (نقل به مضمون) "سالهاست که دشمنان بخشی از نظام جمهوری اسلامی را غیر دموکراتیک می دانند ، حال چه اشکالی دارد که ما با پیشنهاد خبرگان و رأی مستقیم مردم ، ولایت فقیه را هم مثل ریاست جمهوری به صورت انتخاب مستقیم توسط مردم برگزیده و بهانه را از دست دشمن بگیریم."
نفس پذیرش این پیشنهاد (صرف نظر از غیر عقلی و غیر قانونی و توطئه آمیز بودن آن) ناخواسته مستلزم پذیرفتن مدت دار کردن ولایت فقیه هم خواهد بود چرا که تکرار پذیری از اصول دموکراسی بوده و تمامی جوانانی که طی مدت زمان معین مثلاً 10 سال بعد واجد شرایط رأی دادن خواهند شد ، حق خود را برای تعیین رهبری ، مطالبه خواهند نمود. قبول این رفرم ظاهری نظام را وارد بازی بسیار خطرناکی خواهد کرد که انتها نداشته و به شورایی کردن و تخصصی کردن رهبری و در نهایت انهدام حکومت شیعه و ایجاد حکومتی شبیه عراق و لبنان نیز خواهد کشاند و صد البته غرب در این منازعه با جدیت تمام به دنبال اعمال تغییرات اساسی در نقشه ایران براساس نقشه از پیش طراحی شده  خاورمیانه جدید است ،خاصه این که سایر حلقه های فتنه که در ادامه شرح خواهیم داد نیز با این موضوع هماهنگی کامل داشته و طالب تغییرات فوری در قانون اساسی هستند.
 
متأسفانه اخباری وجود دارد که برخی افراد و جناح های سیاسی به دلایل شخصی و یا هماهنگ با سرویس های اطلاعاتی بیگانه ، قویاً از این حلقه حمایت کرده و از پشتیبانان اصلی آن در داخل به شمار می روند.
 
رسالت :آیا حلقه  دوم فتنه  98 هم مانند حلقه  اول در حوزه های علمیه در حال تکوین و شکل گیری است؟
  
متولیان :بله ؛ حلقه  دوم که به تشیع لندن نشین و یا تشیع انگلیسی مشهور بوده  و مستقیماً  توسط سرویس اطلاعاتی اَنگلستان (اینتلیجنت سرویس) حمایت و پشتیبانی می شود نیز (مانند حلقه  اسلام سکولار) از همان سالهای آغازین طراحی پروژه  2020 (1368 شمسی و 2000 میلادی) در متن و بطن حوزه های علمیه ایران ، عراق ، کویت و... راه اندازی شده و از آن با عنوان "اسلام متحجر یا اسلام لندن نشین" یاد می شود.
 
رسالت :در فتنه های پیشین ، فتنه گران تمام توان خود را در واگرایی مردم از نظام صرف می کردند ؛ آیا حلقه  اسلام متحجر یا شیعه  لندن نشین هم در جهت واگرایی مردم از نظام عمل خواهد کرد؟
 
متولیان :فتنه گران و براندازان در دو فتنه  پیشین بر اختلاف افکنی بین صفوف متّحد مردم و جدا کردن مردم از نظام با تئوری های "دولت مردم" ، "مردم نظام" و... تاکید داشتند اما در هر دو فتنه ، بر خلاف انتظار فتنه گران ، آنان نظاره گر اتحاد بیشتر مردم حول ولایت فقیه ، با استفاده از نقاط قوت نظام؛ نظیر ماه محرم و عاشورا و شکست قطعی همه  برنامه های خود بودند. در فتنه  آینده در گام نخست فتنه گران به هیچ وجه به دنبال ایجاد فضای بحرانی و آشوب گری نبوده ، بلکه به دنبال طرح ریزی یک برنامه مرموز مبتنی بر وقوع درگیری های گسترده بین شیعیان و اهل سنت در سراسر کشور هستند.
 
جهت خواندن ادامه متن،بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/۱٠/۱ توسط **دیــــــــــده بان**

نظرات وبلاگ در بازه های زمانی مختلف مورد تایید مدیران وبلاگ قرار میگیره

و در زیر مطالب قابل مشاهده هستش

البته نظرات رو همش صفر نشون میده در زیر مطالب

ولی با کلیک بر روی نظرات،میتونید نظرات هر مطلب رو ببینید


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/٢٧ توسط **دیــــــــــده بان**

بار خدایا ! تو آگاهی که تلاش و پیکار ما نه به آن جهت است که به پایگاه قدرتی برسیم و یا چیزی از کالای بی ارج دنیا را به چنگ آوریم بلکه بدان جهت است که نشانه ی پرچمهای دین تو را برافرازیم

بار خدایا ! می دانم آنچه را که تو می خواهی ، می کنی و مرا به آن راهی بگذار که مصلحت توست .

خدایا ! تو خود بهتر میدانی که ما راست قامتان را از شهادت باکی نیست ، شهادت بر ایمان مانند مادری است که تنها فرزندش را به آغوش می کشد و حال چه خوب است که این شهادت در راه خدا باشد .


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/٢٧ توسط **دیــــــــــده بان**

فیلم لکه(با موضوع فتنه 88) ،از فیلم های برگزیده جشنواره عمار،در روز 16 آذر 1394 با حضور دانشجویان و اعضای بسیج دانشجویی اکران شد.

 فیلم داستانی «لکه» که از زاویه‌ای متفاوت به فتنه ۸۸ می‌پردازد، ماجرای رویارویی مادر یکی از کشته‌شدگان فتنه ۸۸ با سیاستمداری است که در فتنه ۸۸ با حضور در صف مخالفین نظام، مشروعیت آن را زیر سوال می‌برد و حالا در دولت جدید قرار است مدیرکل شود

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/۱۸ توسط **دیــــــــــده بان**

اولین جلسه کارگاه آموزشی آشنایی با امور مالیاتی با همکاری مشترک انجمن حسابداری و علمی-پژوهشی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر برگزار شد.

جلسه دوم این کارگاه

روز سشنبه 17 آذر1394

ساعت 16

در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.

 

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/۱٧ توسط **دیــــــــــده بان**

اکران فیلم لکه

با موضوع فتنه 88

فیلم برگزیده جشنواره عمار

مکان:دانشگاه پیام نور رامسر،کلاس کارشناسی ارشد

زمان:دوشنبه 16 آذر 1394

ساعت 13

 

 

 

 تیزر فیلم لکه


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/۱۱ توسط **دیــــــــــده بان**

در این وانفسای جهانی و فتنه های بی شمار دشمنان اگر نتوانی راه را از بیراهه تشخیص دهی کلاهت پس معرکه خواهد بود! 

باید دقت کرد،باید راه را شناخت ، عَلم را شناخت و علمدار را  ... 

علمدار زمانه ات را بشناس ...

 

 پی نوشت : مسلما یکی از بهترین راه های شناخت مسیر و راهدار اینست که ببینی راهروان این مسیر چه کسانی هستند و رهدار را چگونه توصیف می کنند.  برای مطالعه بیشتر بر روی عنوان زیر کلیک کنیدیا به ادامه مطلب بروید.

 رهبر معظم انقلاب در نگاه علما و مراجع تقلید

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/۳ توسط **دیــــــــــده بان**

هشت خطر در کمین جوان مؤمن انقلابی


1)  پشت کردن به انقلاب

در راه انقلاب اگر ثبات قدم وجود نداشت، اگر پیوستگى حرکت وجود نداشت، انسان رابطه‌اش با انقلاب قطع مى‌شود. این بى‌وفائى به انقلاب است. همیشه بودند کسانى که به انقلاب بى‌وفائى کردند، به انقلاب دل‌بستگى خود را کم کردند، به انقلاب پشت کردند.


2)  یأس و ناامیدی

جوانان عزیز! دشمن روى شما سرمایه‌گذاری‌هاى زیادى مى‌کند؛ حواستان جمع باشد. عده‌ اى را به بى‌تفاوتى مى‌کشاند و عده اى را دلسرد و مأیوس مى‌کند. یأس، بزرگترین آفت جوان است. جوان‌ها بدانند که متأسفانه یأس به روح جوان زودتر راه پیدا مى‌کند؛ همچنان که امید این‌گونه است. در مقابل یأسى که دشمن مى‌خواهد به جوانها تلقین و تزریق کند، خودتان را مصونیت بدهید.


3)  منزوی شدن

از کارهاى دشمن، این شد که این مجموعه‌هاى مؤمن را منزوى کند. جوان، بى‌تجربه است. به مجرد اینکه ببیند در یک دستگاه رسمى کشور ...دو نفر به او اخم کردند، به او بى‌اعتنایى کردند، او را تحقیر کردند؛ در حرکتش اثر مى‌گذارد و او را کند مى‌کند.4)  رفتار تکفیری

من در مورد تذکّرات، معتقدم باید با منطق محکم و با بیان روشن، نقطه نظرات صحیح را ارائه بدهند. با تهمت‌زنی و جنجال‌آفرینی، بنده موافق نیستم؛ با تکفیر کردن و متهم کردن این و آن، بنده موافق نیستم.


5)  افراط و تفریط

مبادا حرکت انقلابى جورى باشد که بتوانند تهمت افراطى‌گرى به او بزنند. از افراط و تفریط بایستى پرهیز کرد. جوانهاى انقلابى بدانند؛ همان‌طور که کناره‌گیرى و سکوت و بى‌تفاوتى ضربه میزند، زیاده‌روى هم ضربه میزند.


6)  نفوذ دشمن

جوان حزب‌اللّهى هم باید باهوش باشد. باید چشمهایش را باز کند و نگذارد کسى در صفوف او رخنه کند و به ‌نام امر به معروف و نهى‌ از منکر، فسادى ایجاد نماید که چهره حزب‌اللَّه را خراب کند. باید مواظب باشید. این، به عهده خودتان است.


7)  ظلم به دیگران

اینجور نباشد که مخالفت با یک کسى، ما را وادار کند که نسبت به آن کس از جاده‌ى حق تعدى کنیم: جوان‌هاى انقلابى و مؤمن و عاشق امام، که حرف میزنند، مینویسند، اقدام میکنند؛ کاملاً رعایت کنید!


8)  انقلابی منفی شدن

انقلابىِ منفى به آن انقلابى‌اى مى‌گفتیم که از میدان کار و تلاش و حرکت، آنجایى که دردسرى داشت، عقب مى‌کشید. انقلابى بود، اما انقلابىِ وجاهت‌طلب و راحت‌خواه؛ انقلابى‌اى که مى‌گفت من مبارزه‌ام را قبل از انقلاب کرده‌ام، اکنون دیگر مى‌خواهم احترام شوم.
 
 
جهت خواندن مطالب تکمیلی و بیشتر بر روی ادامه مطلب در پایین کلیک فرمایید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/۳ توسط **دیــــــــــده بان**

به زودی در دانشگاه منتظر اکران فیلم لکه باشید.

تاریخ  و ساعت و مکان اکران به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

 فیلمی که نه در تلویزیون میبینید

نه در ماهواره 

 
 
 
خلاصه داستان فیلم
 
فیلم داستانی «لکه» که از زاویه‌ای متفاوت به فتنه ۸۸ می‌پردازد، ماجرای رویارویی مادر یکی از کشته‌شدگان فتنه ۸۸ با سیاستمداری است که در فتنه ۸۸ با حضور در صف مخالفین نظام، مشروعیت آن را زیر سوال می‌برد و حالا در دولت جدید قرار است مدیرکل شود
 
 
 
اطلاعات فیلم
 
تهیه‌کننده: محمدرضا شفاه
کارگردان: محمدباقر مفیدی‌کیا
نویسنده: محمدباقر مفیدی‌کیا
بازیگر: علی سلیمانی، رهام تدریسی، فرخ نعمتی، فریبا کوثری
صاحب اثر: دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، سازمان هنری رسانه‌ای اوجنوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/٢ توسط **دیــــــــــده بان**

کلیپ ویژه پیرامون سالروز تشکیل بسیج دانشجویی


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/٢ توسط **دیــــــــــده بان**

 توصیه های مهم رهبر انقلاب به اقشار مختلف بسیج


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/٢ توسط **دیــــــــــده بان**

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٩/۱ توسط **دیــــــــــده بان**

لوگوی دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.