رفتن، رسیدن است...
 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

متن شایعه :

"زمانی رضاشاه به ترکیه رفت و آتاترک رهبر ترکها برای پذیرایی از شاه ایران سنگ تمام گذاشت...!شب دختــر زیبایی را به بستر رضــا شاه فرستاد تا شب پیش او باشـد ،اما رضا شاه او را به بیرون فرستاد ،همه تعجب کردن گفتن :چرا دختر به این زیبایی رو رد کردی؟ رضا شاه گفت :شما چه فکری میکنین ؟؟اگه روزی آتاترک اومد ایران من دختر کی رو بفرستم پیشش..!!! همه دخترای ایرانی ناموس منند..!

تا حالا حتما خیلی ها این متن رو تو شبکه های اجتماعی یا شبکه های چت موبایلی دیدن و خیلی ساده لوح هانه بعضی افراد هم این متن هارو که جنبه حماسی دارند منتشر کردند ! اما حالا واقعا این قضیه امکان داره کهحقیقت داشته باشه ؟

باید عرض کنم در متن این داستان مانند سایر شایعات هیچ منبع وسندی قید نشده یعنی اصلا این ماجرا رو هیچکس تایید نمیکنه و کلا معتبر نیست ! اما جواب شایعه رو باید از اینجا شروع کنیم :

رضا خان چطور زنان و دختران ایرانی رو ناموس خودش میدونست درحالیکه که ده ها بار دستور کشف حجاب داد و چادر رو به زور از سر دختران این کشور که پایبند به عقاید دینی و ارزش ها بودند کشید!

 

شاید اگه به گوشه ای از جنایات رضا شاه در مورد حجاب و ناموس بپردازیم به این نتیجه میرسیم :

رضا خان و حکومتش از فحاشی ، کتک زدن و .. هیچ مضایقه نکرده و نمیکنند تا حالا چقدر زن حامله یا مریضه به واسطه لطمات و صدمات از طرف پاسبان ها جان سپردند ؟ چقد از ترس و شکنجه فلج شدند ، چقدر غارت گری به اسم و رسم چادر نماز و روسری کردند !

در بی غیرتی و فساد اخلاقی رضاخان همین بس که این قاتون رو اول با عریان کردن همسر و دختر خود آغاز و اعلام کرد و این نهایت بی ناموسی و غرب زدگی رضا خان رو میرسونه !

پ.ن : نویسنده شایعه سعی کرده با نوشتن اون متن چهره ی سیاه رضا خان رو تطهیر کنه اما اصلا به جدا از مسئله حجاب و ناموس، کسی که با سیاست های حقیر و خائنانه خودش موجب اشغال کشورش و تجاوز به نوامیس کشورش شد این شخص رو چطور میشه سمبل غیرت به رخ کشید ؟

پ.ن : لطفا هر حرفی رو که میشنوید و به مزاجتون خوش میاد الکی انتشار نکنید ! پشت این حرف هایشهریست پر از نیرنگ...


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/٢/۱٦ توسط **دیــــــــــده بان**

لوگوی دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.