رفتن، رسیدن است...
 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

 

 

ثبت نام چهاردهمین دوره عتبات دانشگاهیان از اول دی ماه در سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.ir آغاز شد و تا ۷ دی ماه ادامه خواهد یافت و قرعه کشی از میان ثبت نام کنندگان نیز در ایام ولادت نبی مکرم اسلام(ص) انجام و پس از قرعه کشی پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره اعلام خواهند شد.

ویژگی خاص این دوره آن است که برای اولین بار دختران مجرد در گروه هایی ویژه که مختص خواهران مجرد است، بدون همراه می توانند ثبت نام و اعزام شوند. همچنین اساتید دانشگاه،متاهلین،پسران مجرد و کارمندان دانشگاه ها نیز از گروه های دیگر اعزامی در این دوره خواهند بود.

 ویژگی های خاص کاروان های دانشگاهی به نسبت کاروان های عادی:جوان بودن کاروان ها،همراهی روحانی با تمامی کاروان ها،حضور عوامل ستاد در نجف و کربلا،استقرار مداح در این دوره،زیارت دسته جمعی،همخوانی سرود در بین الحرمین،تصویر برداری از برنامه های جمعی،زیارت دوره ویژه نجف،برگزاری مسابقات فرهنگی متنوع ، اعطای وام،برگزاری جلسات آموزشی قبل و بعد از سفر،همایش های بعثه حین سفر،نشست هم اندیشی دانشگاهیان در کربلای معلی،ارسال بسته فرهنگی قبل و پس از سفر از ویژگی های خاص کاروان های دانشگاهی عتبات است.

 

1- کلیه دانشگاهیان اعم ازاساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه ها می توانند درثبت نام عتبات دانشگاهیان شرکت نمایند.

2- کلیه دانشگاهیان می توانند به صورت فردی ویا درصورت تمایل تا دو نفر همراه؛ شامل  همسر و فرزند را نیز به همراه خود ثبت نام نمایند. البته دراین دوره دختران مجرد نیز می توانند در قالب کاروانهای خاص دختران اعزام گردند .

3- ثبت نام از تاریخ 1394/09/30 آغاز و تا تاریخ 1394/10/07 ادامه خواهد داشت.و قرعه کشی در تاریخ1394/10/10 توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان انجام خواهد شد و نتیجه از طریق همین سایت و پیام کوتاه به اطلاع برگزیدگان خواهد رسید .

تذکر- باتوجه به اینکه تعدادی از دانشگاهیان اقدام به بستن پیامک های تبلیغاتی نموده اند ملاک اطلاع رسانی به دانشگاهیان محترم پیامک نبوده و از کلیه ثبت نام کنندگان درخواست می شود پس از تاریخ قرعه کشی به همین سایت مراجعه کرده و از نتیجه قرعه کشی مطلع شوند .

4- اعزام دانشجویان به همراه پدر و مادر به هیچ عنوان مقدور نمی باشد .

5- آژانس اعزام کننده از استان محل تحصیل و یا تدریس خواهد بود. تعیین کاروان و تاریخ اعزام، توسط شخص زائر خواهد بود و امکان جابه جائی درمراحل بعدی وجود نخواهد داشت .

6- هر فرد می تواند در هنگام ثبت نام تاریخ سفر خود با دو اولویت را انتخاب نماید. و درمرحله قرعه کشی برای هر تاریخ، قرعه کشی مجزا صورت خواهد پذیرفت .

7- اعزام دانشگاهیان با توجه به دوری و نزدیکی استان ها به مرز؛به صورت زمینی و یا هوایی صورت می گیرد و در برخی استان های بزرگتر هر دو نوع اعزام موجود است .

8- هزینه کاروان های عتبات دانشگاهیان در هنگام ثبت نام و انتخاب تاریخ مشخص بوده وبا توجه به دوری و نزدیکی به مرز نرخ هراستان متفاوت می باشد. درجه کاروانهای در نظر گرفته شده برای دانشگاهیان در اعزام های هوایی درجه A و در اعزام های زمینیدرجه C می باشد.   

9- اعزام عتبات دانشگاهیان در این دوره ازتاریخ 1394/11/05 آغاز و تا 1395/01/31 ادامه خواهد داشت .

10- بامساعدت بانک ملت، مبلغ 10میلیون ریال وام قرض الحسنه به هر متقاضی وام تعلق خواهد گرفت(دستورالعمل وچگونگی دریافت تسهیلات پس از مشخص شدن پذیرفته شدگان در قرعه کشی اعلام خواهد شد)

11- متقاضی دانشجو می‌بایست در سال تحصیلی 94 مشغول به تحصیل باشد و برای اساتید و کارمندان محترم، داشتن شماره حکم کارگزینی الزامی است .

12- افرادی که اولویت اعزام آنها در کاروانهای هوایی و از تاریخ 1394/12/23 الی 1395/01/08 می باشد با توجه به قرار گیری این ایام دراعزام نوروزی هزینه سفرحدود 10درصد توسط سازمان حج و زیارت افزایش خواهد یافت.   درضمن انتخاب تاریخ های مناسبتی مثل ایام عید، با توجه به درخواست های بیشتر؛ شانس پذیرفته شدن در قرعه کشی را کاهش خواهد داد.

13- با توجه به اینکه ملاک شناسایی زائرین عتبات عالیات، کدملی می‌باشد، در وارد کردن کد ملی برای ثبت نام دقت فرمائید .

تذکر- امکان ثبت نام دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران وجود ندارد .

14- افرادی که قبلاً با کاروان‌های عمره دانشجویی (دانشگاهیان) مشرف شده‌اند منعی برای ثبت نام و تشرف در قالب کاروان‌های عتبات دانشگاهیان را نخواهند داشت .

15- قبل از ثبت نام همراهان با ایشان مشورت کرده و پس از اطمینان از تمایل آنها برای سفرثبت نام نمایید .

16- ازجمله مزایای عتبات دانشجویی یکدست بودن کاروان به دلیل دانشگاهی بودن اعضاء کاروان، برنامه های فرهنگی ویژه برای دانشگاهیان در سفر، تسهیلات بانکی، وهمچنین سهولت اخذ مجوز خروج از کشور مشمولین می باشد که نیازی به مراجعه خود شخص به نظام وظیفه و گذاشتن وثیقه و سایر موارد نیست و این کار توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان صورت می گیرد .

17- با توجه به اینکه کاروانهای سازمان حج تا تاریخ 1394/12/23 مشخص شده است افرادی که اولویت خود در تاریخهای1394/12/23 لغایت 1395/01/30 تعیین می کنند ممکن است تاریخ انتخابی شما با تغییرات جزئی روبرو شود.

 

لینک مرتبط:

پاسخ به پرسش های متداول در خصوص عتبات دانشگاهیان

سامانه ثبت نام عتبات 

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٤/۱٠/۳ توسط **دیــــــــــده بان**

لوگوی دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.