رفتن، رسیدن است...
 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

زیر چتر سنت پیامبر تصمیم به عقد پیمانی مقدس (به قول خودمان) می‌گیریم، با کلی بالا و پایین زدن و بریز و به پاش‌های غیرضروری عروس و داماد می‌شویم تا بهترین شب زندگی‌مان را جشن بگیریم.

جشنی که هر وقت به آن فکر کنیم لبخند بر لبانمان نقش ببندد و به کمک آشنایان خاطره‌ای به‌یادماندنی برای زندگی مشترکمان رقم بزنیم. تا هم خدا راضی باشد و هم خلق خدا. آری اجرای سنت پیامبر (ص) واجب است خب…

ازآنجایی‌که پدر و مادرها مثلاً دوست ندارند فرزندانشان به گناه بیفتند پیش‌قدم می‌شوند که در این امیر خداپسندانه سهیم باشند ولی در این محفل جای خالی سنت پیامبر آشکارا احساس می‌شود.

اصلاً کسی یادش نیست جشن امشب با نام پیامبر شکل‌گرفته، شاید خانم فاطمه زهرا (س) به خاطر نام پدر نگاهی به مجلسمان بیندازند.

نه نه خانم چشم‌هایت را ببند رویمان نمی‌شود...


خانم چشم‌هایت را ببند عروس خیلی لباسش … خب عروس است دیگر.

خانم چشم‌هایت را ببند، خب اگر مجلس مختلط نشود کسی نمی‌آید، بابا به ما می‌گویند امل. لااقل بعد از شام که دیگر اشکال ندارد همه فامیل‌اند. ما با هم بزرگ شده‌ایم.

خانم چشم‌هایت را ببند، اینجا مردان غیرت را در یخچال خانه خود قرار داده‌اند تا وا نرود، یخ ببندد و آک بماند؛ خب یه شب است دیگر.

خانم چشم‌هایت را ببند، اینجا خانم‌ها باید خودی نشان دهند به‌ هرحال این‌ همه هزینه لباس و آرایشگاه و بدلیجات. زنان همیشه دوست دارند نگین انگشتر تک نگین باشند. وقتی در خانه به این حس نرسند در این مهمانی‌ها فرصت شناسی می‌کنند غافل از اینکه …

خانم باید مردان پاسخگو باشند، زن توجه می‌خواهد، نشان ندهی در خیابان به دنبال آن می‌گردد.

رقص مرد که مشکلی ندارد تازه آقایان کلی حجاب دارند فقط مشکلشان این است که نمی‌دانند کسی که مقابلشان با آن‌ها هماهنگ است همسرشان نیست.

طفلکی‌ها فقط می‌دانند کسی که از خانه‌شان به آرایشگاه رفت یکی از این خانم‌ها باید باشد. گاهی هم خودشان را به کوچه علی چپ می‌زنند تا زن خود را با دیگری مقایسه کنند شاید در انتخابشان اشتباه کرده باشند.

گاهی هم زیرآبی می‌روند تا … عیبی ندارد آخر شب است همه فامیل‌اند.

اشتباه نکنیدا خانم، این نشان بی‌غیرتی نیست ولی فقط یک شب است دیگر.

مگر عروسی بدون رقص و جاز و موزیک می‌شود تازه خواننده هم طبق آخرین آمار محرم است می‌تواند در کنار داماد پیش عروس خانم بنشیند.
خانم نگاه نکنی‌ها، من فقط دعوتشان کرده‌ام، مجبور که نیستند، نیایند.

خانم نگاه نکن، جوان‌اند پشیمان می‌شوند، کمی که از مجلس بگذرد همه‌چیز عادی می‌شود و کسی به دید بد نگاه نمی‌کند. شما به بزرگی‌تان ببخش.

باور کنید، نماز و روزه‌ام قطع نمی‌شود، خدا می‌بخشد شما هم نبینید، یک شب است دیگر.

شما می‌دانی من به ناموس مردم نگاه بد نکرده‌ام پس این‌ها نیز به زنم نگاه بد ندارند آن‌ها می‌دانند عروس است دیگر.

اوه اوه، اینجا رو نگاه نکنید، دستور فیلم‌بردار بود وگرنه من که اهل این کارها نیستم رقص چاقو و …

اما سال‌هاست وقتی به مجلسم فکر می‌کنم می‌گویم یک شب زیبا ظاهر شدیم، رقصیدیم، کلی خندیدیم، چشم‌چرانی من که نه ولی …

پس چه شد تبسمی که قرار بود روی لبانم طنین‌انداز شود، چرا قلبم را سیاه می‌بینم، چرا کسی پاسخم را نمی‌دهد؟ چرا کسی کنارم نیست. خانم حالا می‌توانی نگاهم کنی تنهای تنهایم.

آه، خودت نگفتی چشم‌هایت را ببند و نگاه نکن؟

آری، ولی همان یک شب را فقط گفته بودم.

کاش می‌دانستی که او گاهی فقط یک شب می‌آید کافی است رویت شود در را باز کنی، آن‌وقت نمک‌گیر می‌شود هر وقت خواستی صله رحم به جا می‌آورد.

یادت باشد فقط یک شب... 

http://www.astankhabar.com


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۳/٧/٧ توسط **دیــــــــــده بان**

لوگوی دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامسر محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.