کربلا؛ منتشر عشق تویی...

برگرد.

هیچ کس مانده در این دشت که تنها باشد 

فرصت گسترش باغ مجاور باشد؟

ساقی! آغوش تر مشک اگر تعطیل است

تا ابد حلقه دستان تو دایر باشد

کربلا! منتشر عشق تویی؛ هر چه تو کردی

عقل، خود را به خطوط تو مبادا برساند…

دوباره از راه رسیده است؛ نسیم جان گداز بیداری؛ جان گداز از آن جهت که شعله های سوزانش تا ابدیت در جان بشر زبانه می کشند. از آن رو که به هر سو در این زمین نیم مرده و پر از قابیل های برادر کش می نگری، پرسش عریان سالار شهیدان عالم در جانت مشتعل می شود؛ «آیا کسی هست که مرا یاری کند؟»

عاشورا؛ هر ساله از راه می رسد؛ تا ناقوس بیداری را در گوش زمان بنوازد. عاشورا، همان صور اسرافیلی است که دهم محرم هر سال، رستاخیزی را در بطن عالم برپا می کند.

من و تو گریه می کنیم برای گریه های غریبانه طفلان بی پناه حسین علیه السلام؛ گریه می کنیم برای عطشی که لب های علی اصغر و رقیه سه ساله را شکافته بود؛ اشک می ریزیم برای سری که بر نیزه رفت و بدنی که زیر سم اسب ها از هم گسست؛ بر سینه می زنیم برای داغ ۷۲ مرد که قامت بانوی صبر را که چیزی جز زیبایی نمی دید، خم کرد و ضجه می زنیم برای قافله بی پناه اسیرانی که پاره های تن رسول خدا (ص) بودند.

اما نه که ناحیه مقدسه بگوید؛ که ثانیه های زمان شهادت می دهند. در عاشورا، کسی برای من و تو گریه می کند. در میان اشک های عاشورایی من و تو، استغاثه امامانه ولی عصرعلیه السلام  به گوش می رسد که بیداری ما را از خدا می خواهد و فرج ما ر ا از سید الشهدا علیه السلام طلب می کند.

حتما شنیده اید که چشمی که برای حسین علیه السلام گریه کند آتش دوزخ را نخواهد دید؛ اما آیا تامل کرده اید که گریه برای حسین علیه السلام، یعنی اشک برای آرمان حسین علیه السلام و تا کسی از زنگار عصیان دور نباشد، اجازه درک آرمان حسین علیه السلام را نخواهد داشت؟ پس بیایید امسال هم ناله با امام زمانمان (عج)، برای خود گریه کنیم؛ تا مجال درک حسین علیه السلام و حقیقت عاشورایی اش را بیابیم…

/ 4 نظر / 36 بازدید
کوثر

سلام...سلام... خوبین؟؟؟ شرمنده که اینقد دیر سر میزنم... درگیر درس و محرم و هیات و....بودم اومدم بگم با یه غزل محرمی آپم.... منتظر حضور و نظرتون هستم... التماس دعای شهادت در مسیر ولایت... یاحسین تشنه لب....(علیه السلام)

راحله دهقان

سلام و خسته نباشید وب جالب و پرمحتوایی دارین . اگه مایلین تبادل لینک کنیم . من شما رو لینک کردم شما هم منو با اسم «مقتدایم امام خامنه ایست » لینک بفرمایید . راستی درد و دلتون رو برای شهدا بنویسید منتظر دلنوشته شما هستم . یا حسین مددی ...

موسسه فرهنگي تسنيم

نرم افزار جامع چند رسانه اي “مظهر عشق” مدرسه عشق: معرفي کامل سازمان بسيج مستضعفين و اقشار آن، نحوه تشکيل، اهداف،آرمانها و فعاليتها / بسيج در پرتو ولايت: مجموعه سخنان گهربار و ديدگاههاي امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي/ بسيج و دفاع مقدس: بررسي نقش و عملکرد بسيج در دوران هشت سال دفاع مقدس / بسيج و جنگ نرم: مجموعه مقالاتي در رابطه با ابعاد جنگ نرم و شيوه هاي راهبردي مبارزه/ بسيج و جهاد اقتصادي: نقش بسيج در سازندگي و شکوفايي اقتصاد کشور در راستاي عمل به منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي/ بسيج و بصيرت انتخاباتي : مجموعه مقالاتي پيرامون بسيج و لزوم هوشياري و بصيرت در انتخابات کشور/ بسيج و بيداري اسلامي: نقش بسيج و فعاليتهاي آن در رابطه با بيداري اسلامي / بسيج و حماسه حسيني : الگو پذيري بسيج از حماسه جاويدان امام حسين (ع) و اصحاب و خاندان ايشان / بسيج در آيينه شعر و ادب : اشعار و متون ادبي در رابطه با بسيج / نواي بسيج: مجموعه سرودها ، نواهاي دفاع مقدس ، سخنراني و ... با قابليت پخش در دستگاههاي صوتي / نماي بسيج : نماهنگ ، سرود ، کليپ و فيلم مستند پيرامون بسيج و بسيجي / تصاوير : مجموعه کم نظير عکس و پوستر از بس