اصلا حسین جنس غمش فرق میکند...

دهه اول محرم گذشت آقا، می‌بینی، چشمان گریان، پاهای برهنه، لباس‌های خاکی و خیس و تن خسته.

آقا خدا رو شکر لااقل من مطمئنم در شهر ما کسی این روزها گرسنه نیست. نمی‌دانم تو جنس غمت چیست که می‌گویند حسین (ع) جنس غمش فرق می‌کند؟
گمان می‌کنم یک قطره شیر همه مادرها از وجود فاطمه(س) است که به خورد همه کودکان داده می شود. خدایی انگار همه کودکان حسینی به دنیا می‌آیند. که اسمت را می‌شنوند به سینه می زنند.

این روزها آرایش‌های زنان و مردان هم تیره می‌شود شاید خنده‌دار باشد اما این هم خود غنیمتی ‌است.

ده ماه دشمن کار می‌کند دو ماه حسین (ع) دام‌های شیطانیشان را برمی‌چیند.

این روزها بشقاب‌های روی بام هم شبکه‌های حسین (ع) را می‌گیرد. مهم نیست کدام خواننده در کدام شبکه می‌خواند صدای تبل و سنج می‌شنود، می‌دود.
آقا شفاعت کن، مردم ما هر چه باشند و روی پشت بام‌هایشان هرچه باشد و سر سفره‌هایشان هر چه باشد اسم پسر فاطمه(س) را که می‌شنوند مهمان سفره‌اش می شوند. و تو چه دل رئوفی داری که همه ما را به خانه‌ات ره می‌دهی و جنس هیچ کداممان هم برایت فرق نمی‌کند.

آقا ببخش ما گاهی یادمان می‌رود صلحه‌رحم مختص این دو ماه نیست آقا شاید سر سفره‌ات خوب سیر نمی‌شویم که تا محرم سال بعد نمک‌گیر خانه‌ات شویم آخر رویمان نمی‌شود دست دراز کنیم آن هم سر سفره پسر فاطمه(س) با این همه پرونده سیاه.

آقا سفره‌ات را که جمع می‌کنی نگاهمان کن شاید برق نگاهت گرفتارمان کند.

تو نگاه می‌کنی این را مطمئنم، گاهی خودمان حواسمان نیست نگاه را اشتباه می‌گیریم. آقا پس‌گردنی هم زدی مجازی فقط نگذار تا سال بعد چشم انتظار بمانیم.

یادت نرود ما صبر زینب و غیرت عباس را نداریم. درضمن آقا ما گاهی یادمان می رود اگر به جای منتظر ایستادن یک قدم هم ما بر داریم زودتر می‌رسیم و اگر بدانیم جنس غم حسین (ع) چیست، معادلش هم جواب می‌دهد برای حسینی ماندن تا سال…

نویسنده: فاطمه احمدپور

/ 2 نظر / 25 بازدید
دوست

سلام ما هر چی داریم از امام حسین داریم ان شا الله که امام حسین فقط ذکر رو لب هامون نباشه بلکه تو دلمون -تو زندگیمون -تو اخلاقمون -تو نگاهمون -تو لباس بوشیدنمون-لحظه ی امتحان دادنمون-تو جلساتمون-هنگام برخورد با بدر و مادرمون همه و همه حسینی باشه یا مهدی

ـ

سلام بابت متنی که برای امام حسین نوشتین خدا خیرتون بده.به نظر ما بچه بسیجیا بچه هیئتیا تو دستگاه امام حسین هر کاری کنی مثلا برای امام حسین کبریت روشن کنی نظر کرده امام حسینی. یعنی امام حسین خواسته که تو این کارو انجام بدی ای کاش ما هم مثل نویسنده این متن میتونستیم برای امام حسین چند تا جمله بنویسیم. بعدا به این حرف نویسنده میرسیم که اصلا حسین جنس غمش فرق میکند بین این همه دانشجو فقط شما بیاین برای امام حسین بنویسین. بعد که از این بگذریم هر کاری تو دستگاه امام حسین بدون جواب نمیمونه جواب این کار هارو به نظر ماها خانم حضرت زهرا میده. ضمنا امام حسین به این متن نوشتن ها به این گریه تو روضه ها احتیاج نداره این ماها هستیم که به امام حسین نیاز داریم.ان شاالله که بتونیم نوکر خوبی برای امام حسین باشیم ان شاالله بتونیم تا آخر عمرمون برای امام حسین کار کنیم یه سرباز خوبی برای امام زمانمون باشیم سید علی مونو تنها نذاریم همیشه یا رو یاورش باشیم آخرین نکته اینکه ادامه دهنده راه شهدا باشیم کاری نکنیم که بعدتوخلوتمون بگیم شهدا شرمنده ایم ان شاالله خدا به نویسنده این متن سلامتی بده که برامون بازم از این متن ها زیباشون بنویسن